01.08.2014 yılında aylık 30 ton üretim kapasitesi ile üretime başlamış olan Ottoman Boya Apre & Baskı 01.01.2016 gibi kısa bir zamanda 2 kg dan 900 kg’a kadar farklı kilolarda boyama yapabilen 37 adet Jet boya kazanı ile aylık üretimini 1000 ton’a çıkarmıştır.

Ottoman Boya Apre & Baskı  2014 yılında kurulma aşamasında iken kimyasal otomasyonu yatırımı ve son olarak boya otomasyonu yatırımı ile bugün tam otomasyon çalışan bir boyahane olarak hizmet vermektedir. Üretimin her aşaması bilgisayar destekli EGEMEN üretim programı ile takip edilmekte, ham madde girişleri ve sevkiyat durumları sistemden otomatik olarak mail yolu ile müşteriye bildirilmekte ve siparişinizin durumu, stok miktarları ile ilgili anlık bilgi müşterilerimize verilmektedir.

8.000 m2 kapalı alanda boyahaneciliğe başlamış olan firmamız bugün son yaptığı yatırım ile 17.000 m2 kapalı alanda Türkiye’nin öncü boyahanelerinden olmayı başarmıştır.

%100 polyester , %100 pamuk , %100 katyonik , %100 nylon kumaşların yanında polyester/pamuk, polyester/viskon, polyester/katyonik ve polyester/nylon gibi karışım elyaflardan oluşmuş dokuma ve örgü kumaşlar son teknoloji makinalarımızda 40 gr/mtül ile 450 gr/mtül arası boyanabilmektedir.

İşletmemizde kullanılan tüm boya ve kimyasallar Avrupa Birliği Yasaları gereği ekolojiktir ve çalışan sağlık kriterlerine uygundur. İşletmemizden çıkan tüm atık sular NOSAB’ ın arıtma istasyonunda tekrar kullanılabilir hale getirilmektedir.

Boyahanemiz firma dışı (fason) taleplere yüksek hızda cevap verebilir niteliktedir. Laboratuvarlarımızda tüm fiziksel ve kimyasal testler tecrübeli boyahane laboratuvar ekibi tarafından yapılmaktadır. Kalite kontrol bölümünde hassas şekilde kontrolleri yapılır ve raporlanır.