Hakkımızda

Biz kimiz?

OTTOMAN Boya Apre ve Baskı A.Ş. olarak tekstil sanayinin her aşamasında en iyi hizmeti üretmek, farkındalıkları ile sektör paydaşlarını rakip olarak görmeden liderlik etmeyi düstur edinen bir firmayız.

Kurumsal olarak genç yaşına rağmen engin deneyim sahibi yöneticileriyle çalışanlarıyla üretirken kaliteyi hedefleyen ve ülke ekonomisine katkı koyarken, çalışanlarının mutluluğunu vazgeçilmez bir ilke olarak gören bir şirketler grubuyuz.

 

Türkiye’nin en kaliteli boya ve apre tesislerinden biriyiz...

1982 yılında Vemteks Tekstil Ltd. şirketi olarak ham kumaş ve boyalı kumaş tedarik firması olarak faaliyete başladık. İş disiplinimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımız sonucunda olumlu geri dönüşlerin kazanımları bizi büyümeye zorladı.  2014 yılında Ottoman A.Ş. olarak BOSB de kurulu boyahane tesisini satın almaya karar verdik. Burası ilk etapta 2 tonluk bir boyahane iken şu an günlük 40 ton üretim yapabilen bir boyahane kapasitesine ulaştı. Hedeflediğimiz üretim kalitesi ve kapasitesini yakalamanın ardından hizmet kalite ve hızını artırmaya yönelik makine imalatı için 2015 yılında Ottomak Makine Ltd. yi kurarak kendi makinelerimizi yapmaya başladık. Tesisimize rotasyon baskı, transfer baskı ve dijital baskı bölümlerini ekleyerek tekstil tarafından çeşitlendirme yaptık. Dünyadaki teknolojileri ve gelişmeleri yakından takip ederek kendimizi sürekli yeniliyoruz. Bugün sahip olduğumuz modern makine parkurumuzla Türkiye’nin en kaliteli boya ve apre tesislerinden biri olarak üretimlerimize devam ediyoruz.

Her tür kumaşı boyayabilecek makine parkuruna sahibiz…

20 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu Ottoman Boya Apre & Baskı A.Ş. olarak; boyahane, apre ve baskı (Rotasyon, süblime ve dijital baskı) bölümleri olan entegre bir üretim tesisiyiz. Yaklaşık 400 çalışanımız ile örme ve dokuma kumaş boyama, ayrıca baskı işlemleri yapıyoruz. Her tür kumaşı boyayabilecek bir makine parkuruna sahibiz. Ürün boyama çeşitliliğimiz her türlü talebe cevap verdiğinden, çözüm ortaklarımız bize gelirken ‘Kumaşımı boyatamayabilirim’ diye düşünmüyor.

Günlük 40 ton kumaş boyama ve aylık 1,5 milyon metre rotasyon baskı kapasitemiz ile fason çalışan bir firma olarak ihracata çalışan firmaların çok önemli çözüm ortağıyız.  

Aralarında Inditex markaları (Zara, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Bershka, Oysho) H&M, Koton, Marc O’Polo, More & More, Nara Maxx,  LC Waikiki, Lacoste,  FF, Tesco’nun da yer aldığı 100’den fazla ünlü marka ile çalışıyoruz.

Tesisimizde düz boya olarak 2 kg’dan 2500 kg’a kadar farklı kilolarda boyama yapabilen makinalarımız, Baskı olarak da ise istenen taleplere cevap vermek için rotasyon, transfer ve dijital baskı makineleri bulunmaktadır.

“Üretimlerimizde en önemli kriterlerimiz; çevre, kalite, su ve enerji…

İşletmemizde kullanılan tüm boya ve kimyasallar Avrupa Birliği Yasaları gereği ekolojik ve çalışan sağlık kriterlerine uygundur.

Laboratuvarlarımızda tüm fiziksel ve kimyasal testler tecrübeli laboratuvar ekibi tarafından yapılmaktadır.

Sürdürülebilir bir dünya için tesisimizim tüm proseslerin de Yeraltı su kaynakları yerine, BOSB tarafında üretilen geri dönüştürülmüş su kullanılmaktadır.

OTTOMAN GRUP olarak önümüzdeki yıllarda yenilenebilir enerji kaynaklarına olan yatırımlarımızla ilgili çalışmalarımız devam etmekte.

“Kalite Sertifikalarımız

ISO 9001 Kalite Yönetimi

ISO 50001 enerji yönetimi

14001 çevre yönetimi

OEKO-TEX Belgesi

GOTS-OCS Global Organik Tekstil Belgesi

GRS-RCS Global Recycle Standardı

ZDCH Veri Tabanı Üyeliğimiz mevcuttur.

 

“Yatırımlarımızla geleceğe hazırız…